• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć ceny na stacjach benzynowych nie są zbytnio niskie, a do tego krajowe drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, że zwiedzanie Polski za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić dużo urokliwych miast oraz miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, początkowo warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Należy otwarcie napisać, że przykładowo dwa dni w Giżycku to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, ale należy wyruszyć gdzieś dalej – może Władysławowo? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin samochodem od Gdańska mieści się niemniej piękne miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto pojechać choćby do Zakopanego, a więc stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; pewne jest jedno – warto odkrywać Polskę.
źródło: www.usmiechtarnowa.pl, http://digikey.net.pl, http://www.avans.org.pl, www.wypadekholandia.pl

Categories: Blog

Comments are closed.